Instalacje fotowoltaiczneLubelskie

Instalacje fotowoltaiczne to jedna z cieszących się współcześnie największym zainteresowaniem inwestycji, pozwalająca na osiągnięcie realnych oszczędności energetycznych, pozyskiwanie energii w sposób ekologiczny, ze źródeł odnawialnych, a także uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu i rosnących cen energii elektrycznej. Jak działają panele fotowoltaiczne, gdzie warto je instalować, jakiego rodzaju dofinansowania można na nie zdobyć i jak szybko możemy spodziewać się zwrotu z inwestycji?

Pozyskiwanie prądu ze słońca jest najczystszym i najmniej szkodliwym rozwiązaniem, odpowiadającym na zmiany klimatu i kryzysy energetyczne. Ogniwa fotowoltaiczne, które wykorzystywane są w panelach, zamieniają energię słoneczną na prąd stały dzięki efektowi fotowoltaicznemu. W półprzewodniku będącym także częścią instalacji fotowoltaicznej powstaje siła elektromotoryczna, a inwerter solarny (falownik) przekształca wytworzony prąd stały w zmienny, zgodny z parametrami instalacji publicznej. Możemy więc spokojnie i bezpiecznie korzystać z niego w gniazdkach w domu w ciągu dnia, a nadwyżki wyprodukowanego prądu magazynować w zakładzie energetycznym, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystywać go także w nocy.

Gdzie najlepiej sprawdzają się instalacje fotowoltaiczne? Najczęstszym rozwiązaniem jest zamontowanie ich na dachach domów lub elewacji, gdzie istnieje najmniejsze ryzyko ich zacienienia. Jeśli jednak dysponujemy odpowiednio dużym, wolnym zielonym terenem, możemy również zdecydować się na ustawienie ich na nim. Warto jednak pamiętać, że jeśli moc całej instalacji przekroczy 50 kW – wymagane jest uzyskanie pozwolenia na jej budowę. W przypadku mniejszych instalacji wystarczy zgłosić je do Zakładu Energetycznego i bezpłatnie podłączyć do sieci energetycznej.

panele-fotowoltaiczne-fotowoltaika-pv-pgreen-warszawa

Twoja własna instalacja

SKORZYSTAJ Z NASZEGO KALKULATORA KORZYŚCI I DOBIERZ MOC INSTALACJI PV DO SWOICH POTRZEB

dom-z-panelami-fotowoltaicznymi
null

Brak kosztów

Nie ponosisz żadnych kosztów związanych
z podłączeniem instalacji do sieci energetycznej

null

Brak pozwoleń

Nie musisz starać się o uzyskanie
jakichkolwiek pozwoleń

null

Minimum formalności

Wystarczy zgłosić taką instalację
do Zakładu Energetycznego

Fotowoltaika DofinansowaniaWojewództwo Lubelskie

Możliwość pozyskania dotacji lub dofinansowania na fotowoltaikę w województwie lubelskim to obecnie:

  • ogólnopolski program rządowy „Mój Prąd” – do którego nabór wniosków rozpoczął się 1 września 2019 r. W ramach programu inwestorzy mogą liczyć na dofinansowanie do 5 tysięcy złotych na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej;
  • 19-procentowa ulga podatkowa za zainstalowanie paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła – do kosztów 10 tysięcy złotych;
  • preferencyjne warunki nisko oprocentowanego kredytu w banku BGŻ;
  • ulga inwestycyjna dla rolników w wysokości 25% przysługująca podatnikom podatku rolnego, osobom fizycznym, prawnym czy jednostkom organizacyjnym, jak jednostki samorządu terytorialnego;
  • program Agroenergia dla rolników oferujący dofinansowanie – pożyczkę do 100% kosztów kwalifikowanych lub dotację do 40% kosztów kwalifikowanych, w wysokości do 800 tysięcy złotych;
  • program priorytetowy „Czyste Powietrze” – w ramach którego inwestorzy mogą pozyskać dofinansowanie do montażu paneli fotowoltaicznych lub wymiany starych kotłów na pompy ciepła.
fotowoltaika-panele-pv-pgreen-lubelskie
fotowoltaika-pv-panele-pgreen-lubelskie

Aby w pełni poznać możliwość dofinansowania lub pozyskania dotacji na instalacje fotowoltaiczne, skontaktuj się z firmą PGreen. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, na bieżąco monitorujemy wszelkie zmiany w ustawodawstwie dotyczące pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Możemy pomóc nie tylko we właściwym doborze części całej instalacji i zamontować ją, ale również już na etapie składania wniosków o dofinansowanie tego wydatku. Działamy na terenie całej Polski, w tym w województwie lubelskim, gdzie funkcjonują już zainstalowane przez nas elektrownie fotowoltaiczne. Jeśli szukacie Państwo sprawdzonej firmy wyspecjalizowanej w dziedzinie fotowoltaiki, zapraszamy do współpracy z PGreen. Mamy za sobą już ponad 700 instalacji fotowoltaicznych zrealizowanych na terenie całego kraju, a grono klientów zadowolonych z naszych usług nieustanie rośnie.

PGreen – od 2008 roku działa na rzeczZielonej energii

Kiedy w 2008 roku firma PGreen rozpoczynała sprzedaż kolektorów słonecznych, tego typu instalacje były jeszcze uznawane za luksus dostępny dla nielicznych. Konieczność zmian gospodarki energetycznej, obniżenie cen instalacji fotowoltaicznych i rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa spowodowały, że dziś nad sposobami pozyskiwania energii w sposób zrównoważony i nieszkodliwy dla środowiska zastanawiają się klienci indywidualni, firmy prywatne i jednostki samorządowe. Nasze doświadczenie w sprzedaży i montażu instalacji pozwalających na pozyskanie zielonej energii pozwala nam obecnie służyć radą naszym klientom na wszystkich etapach inwestycji. Realizację każdego zlecenia poprzedzamy analizą potrzeb energetycznych klienta, a następnie oferujemy mu optymalne rozwiązanie pozwalające pozyskać odpowiednią ilość prądu, a jego nadwyżki sprzedawać do sieci publicznej lub magazynować do późniejszego wykorzystania. Pomagamy także w składaniu wniosków o dotacje i dofinansowania, podsuwamy możliwości ich pozyskania, instalujemy elektrownie słoneczne i szkolimy pracowników w kwestii ich obsługi. Nasze wsparcie i profesjonalizm doceniają klienci w całej Polsce, w tym na terenie województwa lubelskiego, w Lublinie oraz mniejszych miejscowościach, gdzie widok instalacji fotowoltaicznych nie jest już niczym niezwykłym. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź również:

Fotowoltaika Lublin

Skontaktuj się z nami

 

Oddział Lubelskie – Grzegorz:

tel: 607 821 830,
email: grzegorz.plachta@pgreen.pl

 

Siedziba główna:

PGREEN Instalacje fotowoltaiczne – Pompy ciepła

ul. Grojecka 128, 32-600 Oświęcim

    Wypełnij poniższe pola, a my przygotujemy najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb ofertę na realizację instalacji: