Pompy CiepłaZasada działania

Pompy ciepła są urządzeniami grzewczymi zaliczanymi do Odnawialnych Źródeł Energii, które są jednym z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania budynków zimą. Pompy ciepła korzystają z energii odnawialnej znajdującej się głęboko pod ziemią w gruncie, wodach gruntowych, a także w powietrzu.

Pompy ciepła nie generują spalin ani innych szkodliwych substancji. Przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnianych, wykorzystując przy tym odnawialne źródła energii. Ciepło z powietrza lub gruntu
(w zależności od rodzaju pompy ciepła) jest wprowadzane systemem grzewczym do wnętrza budynku.

Korzyści

Zalety posiadania pomp ciepła

Bezobsługowość
Pompy ciepła są komfortowe w użytkowaniu gdyż nie wymagają dodatkowej obsługi ze strony użytkownika.  
Oszczędność
Szacunkowe koszty ogrzewania pompą ciepła stanowią około ⅓ wydatków na ogrzewanie tradycyjnym kotłem gazowym lub olejowym.  
Serwis
Dokładne prace serwisowe są gwarancją bezawaryjnego, cichego i satysfakcjonującego działania instalacji. Ponadto, pompy ciepła nie wymagają dokonywania pomiaru spalin, co w przypadku konwencjonalnych systemów ogrzewania jest koniecznością.  
Bezpieczeństwo
Pompy ciepła są bezpieczniejszym wyborem, niż konwencjonalne systemy grzewcze, gdyż funkcjonują bez palnego paliwa i nie emitują zanieczyszczeń.  
Ekologia
Pompy ciepła są urządzeniami w pełni ekologicznymi. W całym procesie wytwarzania ciepła nie występuje wydzielanie spalin czy też innych związków chemicznych.  

Nasi konsultanci

Wybierz region, z którego pochodzisz i skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów w dziedzinie Fotowoltaiki i Pomp ciepła.

Skontaktuj się z nami

    Wypełnij poniższe pola, a my przygotujemy najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb ofertę na realizację instalacji: